لازمه ی اشتغالزایی در کشور،احیای معادن کوچک و متوسط

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش بینی سازوکارها برای اصلاح موانع سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی از الزامات توسعه اکتشافات و اشتغال‌زایی است، از این رو دستیابی به اهداف این بخش مستلزم توجه به احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌ و متوسط است.

لازمه ی اشتغالزایی در کشور،احیای معادن کوچک و متوسط

 

بهمن حسین‌زاده با بیان اینکه از نگاه تصمیم‌سازان معدن، محور توسعه اقتصادی دهه آینده است، افزود: نخستین گام در برنامه‌ریزی بلندمدت برای ارتقاء سطح سرمایه‌گذاری، توسعه اکتشافات معدنی و فعال‌سازی و احیا توسعه معادن کوچک، ایجاد زیر ساخت‌های لازم به منظور نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی در این بخش است.

 

بهمن حسین زاده و افتتاح نمایشگاه ایران کان مین 2019

 

او با بیان اینکه استفاده مطلوب از ظرفیت معادن نیاز دوران تحریم است، اظهار کرد: تحولات چشم‌گیر در بخش  صادرات معدنی با بسترسازی نقشه راه معدنی شاهد امکان پذیر است، از این رو فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال بیشتر فناوری‌ها و ایجاد ارتباطات تجاری جدید باید در دستور کار قرار گیرد تا با تقویت روابط قبلی و نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه معدن را به سمت همکاری سوق داد، چراکه کشورمان ضمن بهره‌مندی از ذخایر غنی و پتانسیل بالا در بخش معدنی، در چنین رویداد صنعتی و نمایشگاهی می‌تواند مزیت‌ها و فرصت‌ها را در معرض دید سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار دهد.

 

ریس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه ایران کان مین 2019 از جمله‌ی برنامه‌های همزمانی است که طی آن؛ پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرین نوآوری و دستاوردهای علمی صنعتی مطلع خواهند شد. این نشست‌های تخصصی معدن و صنایع معدنی توسط اساتید و صاحب‌نظران این رشته برگزار می شود.

 

دستاورد های علمی صنعتی نمایشگاه ایران کان مین

 

 

[{article_score_num} :1 [{article_score} :9 از 10]
{article_score_pls} :
تنظیمات