راه اندازی نهضت ساخت داخل،تولید داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نخستین برنامه جدی‌تر گرفتن ساخت داخل است. در همین راستا ما نهضت ساخت داخل را راه اندازی کرده‌ایم.

راه اندازی نهضت ساخت داخل،تولید داخلی

 

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره برنامه‌ های دولت در خصوص جایگزینی جای خالی خودروسازان فرانسوی که به دلیل تحریم‌ های آمریکا اقدام به خروج از کشور کرده‌اند، گفت: دولت در این زمینه دو اقدام را در دستور کار خود قرار داده است. نخستین برنامه جدی‌تر گرفتن ساخت داخل است. در همین راستا ما نهضت ساخت داخل را راه اندازی کرده‌ایم؛ چرا که بیشتر قطعاتی که در گذشته وارد کشور می‌شد، قابلیت ساخت در داخل را دارد.

 

وزیر صمت و راه اندازی نهضت ساخت داخل و تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی

 

او افزود:  توافقی میان خودروسازان و قطعه سازان حاصل شده که طی آن تفاهم‌نامه‌ای به ارزش 85 میلیون یورو منعقد شده است تا قطعاتی که از خارج وارد می‌شوند در داخل ساخته شود.

 

 صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: همچنین تفاهم دیگری در حال آماده شدن است و طی آن نهایتا در یک برنامه سه ساله تا سال 1400 یک میلیارد و 200 میلیون دلار از قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی در داخل ساخته خواهد شد.

 

رحمانی گفت: همچنین برنامه ریزی به گونه‌ای انجام می‌شود که ما وابسته به خودروسازانی نباشیم که به قرارداد‌های خود پایبند نبوده‌اند و کشور را به راحتی ترک کردند. برنامه ریزی می‌کنیم تا اگر به دنبال همکاری با شرکت‌های بین‌المللی هم هستیم، با شرکت‌هایی که به قول و تعهد خود پایبند هستند همکاری بیشتری داشته باشیم.

 

نخستین خط تولید محصولات آشپزخانه افتتاح شد

 صنعت، معدن و تجارت  درباره وضعیت صنعت تولید لوازم خانگی هوشمند گفت: به تازگی نخستین خط تولید محصولات آشپزخانه مورد افتتاح قرار گرفت و این موضوع نشان می‌دهد که سطح صنایع خانگی ما در سطح روز دنیا قرار دارد

 

صنعت لوازم خانگی و افتتاح نخستین خط تولید محصولات آشپزخانه

[{article_score_num} :1 [{article_score} :9 از 10]
{article_score_pls} :
تنظیمات

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربری :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :
2 + 3 = ?