بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره‌ برداری رسید

بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار هرمزگان در شمال بندرعباس به بهره برداری رسید

بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان به بهره‌ برداری رسید

 

 سعید زرندی یکشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان بیان داشت: معدن سنگ آهن رضوان، بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان است؛ که امروزه علی رغم تحریم ها بیش از پیش در حال انجام فعالیت است و یکی از مهمترین معادن تامین کننده ی سنگ آهن استان بشمار می رود.

                           

زرندی خاطرنشان کرد: میزان ذخیره این معدن با عملیات پی جویی از 2.5 میلیون تن به 20 میلیون تن افزایش پیدا کرد که با افزایش پیش آمده، به عنوان  بزرگترین معدن سنگ آهن استان هرمزگان شناخته شد.

 

وی اظهارداشت: از دیگر اقدامات مهم انجام شده در معدن رضوان که توسط شرکت پدیده کاوش ایرانیان صورت گرفته احداث جاده اصلی دسترسی به معدن به طول 8 کیلومتر را می توان برشمرد.

 

به گفته وی، انجام عملیات اکتشافی جامع معدن جهت تعیین ذخیره و شناسایی مشخصات کیفی سنگ آهن به میزان8هزار متر حفاری صورت گرفته و از طرفی جاده های داخلی معدن جهت دسترسی به ذخایر و پیت معدن احداث شده است.

 

زرندی عنوان کرد: انجام عملیات باطله برداری جهت باز نمودن معدن به میزان 5 میلیون تن از دیگر اقدامات این شرکت است که انجام عملیات استخراج سنگ آهن  حین باطله برداری به میزان 2 میلیون تن صورت گرفته است.

 

وی افزود: میزان سرمایه گذاری در معدن رضوان بالغ بر 810 میلیارد ریال است که اشتغالزایی مستقیم 39 نفر را به همراه دارد. این معدن با استخراج سنگ آهن و در راستای جلوگیری از خام فروشی طی عملیاتی نسبت به فرآوری آن اقدام می کند.

 

معاون وزیر صمت ابرازداشت: در راستای تکمیل زنجیره فولاد و رسیدن به 10 میلیون تن فولاد استان، شرکت پدیده کاوش ایرانیان اقدام به احداث کارخانه کنسانتره آهن در جوار معدن سنگ آهن رضوان نمود .

 

وی گفت: هم اکنون سنگ آهن پرعیار به میزان 270 هزار تن  و سنگ آهن عیار متوسط به میزان 650 هزار تن جهت خوراک کارخانه کنسانتره آهن شرکت پدیده کاوش ایرانیان تهیه شده است

[{article_score_num} :1 [{article_score} :9 از 10]
{article_score_pls} :
تنظیمات
مطالب مرتبط

  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  یادداشت کاربران

  درج یک یادداشت :

  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  3 + 5 = ?