اخبار صنایع

 • خودروهای جایگزین پژو 405

  معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت: سه محصول رانا،‌ پارس و گروه سمند جایگزین پژو 405 جی.ال.ایکس بنزینی می شوند.

 • انبار های چابهار خالی از هر گونه کالای رسوب شده

  مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: هیچ کالای رسوب شده در انبارهای چابهار وجود ندارد و برخی آمارها مبنی بر رسوب کالاهای اساسی و برنج در منطقه آزاد چابهار صحت ندارد.

 • کیفیت تولید خودرو در ایران

  رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: امروز نگاه برخی تولیدکننده‌ها محدود به زندگی شخص و تامین حقوق کارکنان و سرمایه در گردش واحد تولیدی است، اما اگر موظف باشد خسارت ناشی از کیفیت پایین محصول خود را به مصرف‌کننده بپردازد جرات این را نخواهد داشت که کالای با کیفیت پایین تولید کند.

 • تحلیلی بر آخرین قیمت خودرو در بازار،عرضه کم دلیل افزایش قیمت خودرو

  در چند هفته اخیر با وجود اینکه تغییری در قیمت ارز به وجود نیامده و تا حدودی بازار محصولات در کشور به ثبات رسیده، اما همچنان قیمت خودروهای داخلی رو به افزایش است که ناشی از ضعف تولیدکننده ها برای تامین نیاز بازار است و مسئولان تنها وضعیت موجود را تایید می کنند.

 • قرارداد ذوب آهن و شرکت راه آهن نیازمند اصلاح

  مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: هزینه های تولید افزایش یافته و قرارداد با شرکت راه آهن باید تعدیل شود، همان طور که قرارداد ما با وزارت راه و شهرسازی به دلیل تغییر هزینه های مواد اولیه چندین بار تعدیل شد.

 • اجرا نشدن کامل قانون حمایت از مصرف کنندگان در صنعت خودرو

  حمیدرضا فولادگر گفت: قانون حمایت از مصرف کنندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که مجلس قانونی برای محصول خودرو مصوب کرده، اما به طور کامل اجرا نمی شود.